Mecz pomiędzy Alaves oraz Barcelona zakończony wynikiem 1-3 dnia 2024-02-03 17:30 na obiekcie Estadio de Mendizorroza

W relacji z meczu piłki nożnej pomiędzy drużynami Alaves i Barcelona, który odbył się 3 lutego 2024 roku o godzinie 17:30 w ramach 23. kolejki La Liga na Estadio de Mendizorroza, Barcelona pokonała Alaves 3:1. Wynik na przerwę to 0:1.

La Liga: Alaves vs Barcelona 1-3

W dniu 3 lutego 2024 roku na Estadio de Mendizorroza odbył się zacięty pojedynek pomiędzy drużynami Alaves i Barcelona. Mecz zakończył się wynikiem 1-3 na korzyść gości.

W pierwszej połowie Barcelona objęła prowadzenie po bramce strzelonej przez R. Lewandowskiego w 22 minucie. Alaves desperacko próbował wyrównać wynik, lecz obie drużyny schodziły na przerwę z wynikiem 0-1.

Po wznowieniu gry, İ. Gündoğan podwyższył prowadzenie Barcelony na 0-2 w 49 minucie, jednak Alaves szybko odpowiedział bramką Samu Omorodiona w 51 minucie, zmniejszając stratę do jednego gola. Niestety dla gospodarzy, Barcelona ponownie odzyskała dwubramkowe prowadzenie po trafieniu Pedriego w 63 minucie. Ostateczny wynik 1-3 został utrzymany do końcowego gwizdka.

Spotkanie nie obyło się bez emocji. Samu Omorodion i Álex Sola z drużyny gospodarzy otrzymali żółte kartki, natomiast Vitor Roque z Barcelona został ukarany dwukrotnie, najpierw w 67 minucie, a następnie otrzymał czerwoną kartkę w 72 minucie. Arbitrem tego pojedynku był Juan Martinez Munuera z Hiszpanii.

Obie drużyny mają przed sobą trudne wyzwania. Alaves zmierzy się z Villarreal, Real Betis i Mallorcą, natomiast Barcelona czekają mecze z Granadą CF, Celtą Vigo oraz Napoli.