Barcelona kontra Girona, wynik meczu - 2-4

W sobotni wieczór na Estadi Olímpic Lluís Companys odbył się emocjonujący mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Barcelona i Girona. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-4 na korzyść zespołu Girony, który zaskoczył faworyzowaną Barcelonę. Mecz miał miejsce 10 grudnia 2023 roku o godzinie 20:00 w ramach 16. kolejki La Liga.

Mecz piłki nożnej: Barcelona kontra Girona

Mecz pomiędzy drużynami Barcelona i Girona zakończył się zwycięstwem gości 4-2. Spotkanie odbyło się w ramach 16. kolejki La Liga, na Estadi Olímpic Lluís Companys w dniu 10 grudnia 2023 roku o godzinie 20:00. Sędzią głównym był Isidro Diaz de Mera Escuderos z Hiszpanii.

Relacja z meczu

Atmosfera na stadionie była niesamowita, kibice oczekiwali emocjonującego widowiska. Barcelona rozpoczęła mecz z determinacją, jednak to goście jako pierwsi otworzyli wynik. W 12. minucie A. Dovbyk strzelił bramkę dla Girony po asyście V. Tsygankova, zaskakując tym samym gospodarzy.

Barcelona odpowiedziała szybko, gdyż już w 19. minucie R. Lewandowski wyrównał wynik, zdobywając bramkę dla swojego zespołu po świetnej akcji Raphinhy. Mecz był wyrównany, obie drużyny starały się narzucić swoje warunki, co sprawiało, że emocje sięgały zenitu.

Jednak to Girona ponownie wyszła na prowadzenie, kiedy w 40. minucie Miguel Gutiérrez zdobył bramkę po asyście Ivána Martína, dając swojej drużynie przewagę przed przerwą 2-1.

Druga połowa to walka o każdą piłkę, jednak to Girona zdołała powiększyć swoją przewagę. W 80. minucie Valery strzelił trzeciego gola dla gości, a cztery minuty później Cristhian Stuani zapewnił swojej drużynie jeszcze większe bezpieczeństwo, strzelając czwartą bramkę.

Mimo że İ. Gündoğan zdobył bramkę dla Barcelony w doliczonym czasie gry, końcowy wynik meczu to 4-2 na korzyść Girony. Emocje sięgały zenitu, a kibice byli świadkami niesamowitego widowiska na boisku.

Mecz nie obył się bez kartek, gdyż sędzia pokazał żółte kartki Ronaldowi Araújo z Barcelony oraz Daleyowi Blindowi i Cristhianowi Stuaniemu z Girony. Ostatecznie, w doliczonym czasie gry, Ronald Araújo otrzymał drugą żółtą kartkę i został ukarany czerwoną kartką.

Następne mecze dla Barcelona to starcia z zespołami Antwerp, Valencia i Almeria, natomiast Girona zmierzy się z drużynami Alaves, Real Betis i Atletico Madrid.