Mecz Celta Vigo kontra Barcelona zakończony wynikiem 1-2

W sobotni wieczór na stadionie Abanca-Balaídos odbył się zacięty pojedynek w ramach 25. kolejki La Liga, w którym drużyna Celta Vigo podejmowała mocnego rywala - Barcelonę. Mecz pełen emocji zakończył się zwycięstwem Barcelony 2-1, pomimo starań gospodarzy o odwrócenie losów spotkania. Spotkanie to miało miejsce dokładnie dwa dni temu, 17 lutego 2024 roku o godzinie 17:30.

Na Estadio Abanca-Balaídos odbył się emocjonujący mecz pomiędzy Celta Vigo a Barceloną, który skończył się wygraną gości 2-1. Spotkanie to miało miejsce w ramach 25. kolejki La Ligi i dostarczyło kibicom wiele niezapomnianych chwil.

Początek meczu i pierwsza połowa

Po zaciętym starcie to Barcelona jako pierwsza objęła prowadzenie po bramce strzelonej przez R. Lewandowskiego w 45. minucie, asystującym zawodnikiem był Lamine Yamal. Wynik do przerwy to 0-1 dla gości, którzy kontrolowali grę i stwarzali sobie okazje do zdobycia kolejnych goli.

Druga połowa i emocje na boisku

Po wznowieniu gry to gospodarze z Celta Vigo postanowili się przełamać i szybko odrobili straty - w 47. minucie Iago Aspas wyrównał po asyście Óscara Mingueza. Mecz stał się jeszcze bardziej zacięty, obie drużyny walczyły o zwycięstwo. Ostatecznie to zespół Barcelony wyszedł zwycięsko z tego starcia - w ostatnich chwilach spotkania ponownie bramkę zdobył R. Lewandowski, ustalając wynik na 1-2 dla gości.

Podczas meczu arbiter Juan Luis Pulido Santana pokazał kilka żółtych kartek. Na stronie gospodarzy upomnienia otrzymali Jørgen Strand Larsen w 5. minucie oraz Tadeo Allende w 15. minucie. Natomiast w drużynie Barcelony kartki obejrzał Andreas Christensen (38'), Frenkie de Jong (90'), Marc-André ter Stegen (90') oraz Iñigo Martínez (90').

Warto również zauważyć, że żadna z drużyn nie otrzymała czerwonej kartki, co świadczy o zaciętości pojedynku, ale jednocześnie fair play ze strony piłkarzy.

Mimo porażki, Celta Vigo musi szybko się podnieść, ponieważ ich kolejne mecze to starcia z Cadiz, Almerią i Realem Madryt. Z kolei Barcelona czekają pojedynki z Napoli, Getafe oraz Athletic Club, gdzie będą chcieli kontynuować swoją dobrą passę.