Mecz Barcelona - Villarreal zakończony wynikiem 3-5

Wczorajszy mecz między drużynami Barcelona i Villarreal przyniósł wiele emocji i niespodzianek. Choć wynik na przerwę wskazywał na minimalną przewagę Villarreal, to ostatecznie to drużyna gości wyszła zwycięsko z boiska, pokonując Barcelonę 5-3. Spotkanie to odbyło się w ramach 22. kolejki La Liga na Estadi Olímpic Lluís Companys.

Mecz pomiędzy drużynami: Barcelona (Gospodarz) przeciwko Villarreal (Goście)

Sprawozdanie z meczu

Wspaniały mecz w wykonaniu dwóch drużyn La Liga, który zakończył się wynikiem 3-5 na korzyść gości. Estadi Olímpic Lluís Companys był wypełniony po brzegi, a kibice mieli okazję zobaczyć prawdziwe widowisko na murawie.

Początek spotkania nie zapowiadał tak wynikowego szaleństwa. Po pierwszej połowie, Villarreal prowadził 1-0 po bramce zdobytej przez Gerarda Moreno w 41. minucie. Barcelona starała się odwrócić losy spotkania, lecz goście byli bardzo skuteczni w obronie.

Druga połowa przyniosła więcej emocji. Ilias Akhomach podwyższył prowadzenie dla Villarreal, ale odpowiedź Barcelony była energiczna. İlkay Gündoğan zdobył bramkę dla gospodarzy, a następnie Pedri ustalił wynik na 2-2. Euforia na trybunach była ogromna, gdy Barcelona objęła prowadzenie po trafieniu Erika Bailly'ego w 71. minucie.

Jednak Villarreal nie zamierzało się poddać. Gonçalo Guedes wyrównał stan meczu w 84. minucie, a potem to A. Sørloth popisał się skutecznością, zdobywając dwie bramki, kolejno w 90. i 90+2. minucie. W końcowym spotkaniu José Luis Morales ustalił wynik na 3-5, dając Villarreal pewne zwycięstwo.

Obie drużyny zaprezentowały się z bardzo dobrej strony, ale to goście odebrali trzy punkty i udowodnili, że są groźnym rywalem dla każdego zespołu w lidze.

Żółte kartki zostały pokazane zawodnikom obu drużyn, a w samej końcówce spotkania, sędzia musiał sięgnąć po czerwoną kartkę dla Ronalda Araújo z Barcelony. Mecz był pełen napięcia i intensywnych momentów, co sprawiło, że kibice byli zafascynowani każdą minutą gry.

Następne mecze dla Barcelona to starcia z Osasuną, Alaves oraz Granadą, natomiast Villarreal zmierzy się z Cadiz oraz Alaves.