Mecz Barcelona kontra Alaves, wynik 2-1

W meczu 13. kolejki La Liga doszło do emocjonującej konfrontacji pomiędzy drużynami Barcelona i Alaves, która odbyła się na Estadi Olímpic Lluís Companys. Pomimo początkowego prowadzenia Alaves, Barcelona zdołała odwrócić sytuację i ostatecznie wygrać 2-1. Spotkanie to było pełne zwrotów akcji i doprowadziło do ekscytujących momentów na boisku. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tej pasjonującej rywalizacji!

Relacja z meczu: Barcelona - Alaves

Barcelona podejmowała Alaves na Estadi Olímpic Lluís Companys w ramach trzynastej kolejki La Ligi. Na stadionie zasiadło liczne grono kibiców, gotowych wspierać swoje ulubione drużyny. Mecz zapowiadał się emocjonująco, a piłkarze obu ekip zdawali się być w doskonałej formie. Zobaczmy, jakie wydarzenia miały miejsce na boisku. Mecz rozpoczął się od szybkiego uderzenia Alaves, gdy już w pierwszej minucie Samu Omorodion ustawił wynik na 0-1, wykorzystując asystę Javi Lópeza. Barcelona, zdecydowana na odrobienie strat, starała się przejąć inicjatywę, jednak do przerwy wynik nie uległ zmianie. Po przerwie gospodarze zdołali w końcu doprowadzić do wyrównania. W 53. minucie świetny strzał Roberta Lewandowskiego sprawił, że na tablicy wyników pojawiło się 1-1. W dalszym ciągu to Barcelona naciskała, a w 78. minucie Lewandowski ponownie wpisał się na listę strzelców, ustalając wynik na 2-1. Mecz obfitował w ostre starcia, co skutkowało kilkoma ukaraniem żółtymi kartkami. Po stronie gospodarzy kartki otrzymali Robert Lewandowski w 62. minucie oraz İlkay Gündoğan w doliczonym czasie gry (90'). Natomiast zawodnikom Alaves kartki zostały pokazane w 75. minucie, a ich otrzymali Rubén Duarte. Sędzia spotkania, Mateo Busquets Ferrer, Spain, pilnował porządku na boisku, ale nie musiał sięgać po czerwoną kartkę, co świadczy o zaciętości, ale fair play obu drużyn. Barcelona teraz przystępuje do kolejnych wyzwań, czekają ich mecze z Rayo Vallecano, FC Porto, oraz Atletico Madrid. Natomiast Alaves zmierzy się z takimi rywalami jak Granada CF, Mallorca oraz Las Palmas. Mecz pełen emocji, z niezwykłymi momentami, z pewnością dostarczył kibicom wiele radości i niezapomnianych wrażeń.